نشاط فرهنگی همراه با سرزندگی در روستا

 

آیین رونمایی از کتاب «زندگی با ضرب المثل‌ها» در محل روستای صرم قم با حضور حجت‌الاسلام جباری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم، حجت‌الاسلام سبحانی‌نسب مدیر مجمع ناشران کودک و نوجوان استان قم، حجت‌الاسلام غلامرضا حیدری ابهری (نویسنده‌ی کتابهای دینی و تربیتی کودک و نوجوان) مؤلف کتاب زندگی با ضرب‌المثلها، امیری مدیر نشر براق، قاسمی مدیر نشر کتابک، دانش آموزان و جمعی از اهالی فرهنگ و هنر در محل کتابخانه‌ی روستا برگزار گردید.

نشاط فرهنگی همراه با سرزندگی در روستادر این مراسم ابتدا گروه سرود روستا با اجرایی جذاب بر طراوت این مراسم افزودند و بعد حجت الاسلام علیرضا سبحانی‌نسب (مدیر مجمع ناشران کودک و نوجوان استان قم) در جملاتی کوتاه، ضرب‌المثل‌ها را باعث تقویت فرهنگ عمومی و ارتقا آگاهی مردم معرفی کرد و گفت: ضرب‌المثل‌ها از درون زندگی مردم بیرون می‌آیند و باعث افزایش آگاهی، ارتقا فرهنگ عمومی و رشد آحاد جامعه می‌شوند. مدیر مجمع ناشران کودک و نوجوان استان قم درباره رؤیای نویسندگی و تبدیل شدن به نویسنده بیان کرد: نویسنده شدن رؤیای دور از دسترسی نیست، ولی نیاز به یادگیری، تمرین و ممارست دارد و تمام کودکان حتی در روستا‌ها می‌توانند این رؤیا را تبدیل به آیند‌ه‌ی خود کنند.

نشاط فرهنگی همراه با سرزندگی در روستا

در ادامه حجت الاسلام حیدری ابهری نویسنده کتاب «زندگی با ضرب المثل‌ها» با تاکید بر اهمیت مطالعه کودکان یادآور شد: تمامی کودکان باید به مطالعه گرایش پیدا کنند تا برای دوران بزرگسالی خود سرمایه‌ای داشته باشند. وی در بخش دیگری از این برنامه علاوه بر پاسخ دادن به سؤالات دانش آموزان مقطع ابتدایی نکات کاربردی را در رابطه با نویسندگی به آن‌ها آموزش داد.

در مراسم مجری برنامه در خلال صحبت سخنرانان با تقدیر از حضور میهمانان و برپاکنندگان این محفل فرهنگی، با پرسیدن سؤالاتی از دانش‌آموزان و اهدا جوایز به ایشان بر شادابی و پرشور شدن مراسم افزود.

آقای قاسمی مدیر انتشارات کتابک و ناشر کتاب ضرب‌المثل‌ها در زندگی عنوان کرد: نشر کتابک همواره سعی در تولید محتوای مفید داشته و تلاش می‌کند در این راه قدم بر دارد.

نشاط فرهنگی همراه با سرزندگی در روستا

همچنین حجت الاسلام جباری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان قم در حاشیه این نشست ضمن مهم ارزیابی کردن اینگونه برنامه‌ها در مناطق محروم گفت: باید فرصت و زمینه‌های بروز استعدادها را در مناطق مختلف فراهم آوریم تا به خاطر عدم برنامه ریزی و غفلت مسئولین استعداد فرزندانمان در مناطق محروم خاموش نشود.

نشاط فرهنگی همراه با سرزندگی در روستا

 

keyboard_arrow_up