هم اندیشی نویسندگان و ناشران کتب دینی کودک و نوجوان با کارشناسان وزارت آموزش و پرورش

Banner 4

نشست نویسندگان حوزه کتاب دینی کودک و نوجوان استان قم با کارشناسان سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی وزارت آموزش و پرورش، در روز یک‌شنبه، مورخ 17/11/95 در سالن اجتماعات مجتمع ناشران، برگزار خواهد شد.

این نشست با هدف بررسی نقاط ضعف و قوت نشر دینی در حوزه کودک و نوجوان و همچنین بررسی آثار دینی منتشر شده در حوزه کودک و نوجوان برگزار می شود. در این نشست شاخص هایی که برای گزینش کتاب های دینی برای کودک و نوجوان متناسب با درس ها و نیازهای دانش آموزان و برنامه های درسی دینی در آموزش و پرورش با توجه به اسناد بالادستی نظام نیاز است، مورد بحث و بررسی قرار گرفته و دغدغه های موجود در بحث نگارش کتاب های دینی به سمع و نظر کارشناسان خواهد رسید.

نکته ای که در این نشست بر آن تأکید خواهد شد، توجه به ایده پردازی و سوژه های جدیدی است که در قالب طرح و نوآوری ها در حوزه کتاب دینی کودک و نوجوان است و کارشناسان عالی وزارت آموزش و پرورش که در این نشست حضور دارند و طرح ها و ایده های خود را ارائه خواهند داد.

حضور کارشناسان عالی آموزش و پرورش در این نشست، فرصت بسیار مغتنمی است و با توجه به تمرکز تمام کارشناسان در پایتخت، نویسندگان و ناشران باید این فرصت به وجود آمده را مغتنم شمرده و از آن بهره ببرند.

در پایان ضمن دعوت از طلاب نویسنده و علاقمندان به حوزه کتاب کودک و نوجوان برای شرکت در این نشست، باید گفت مسیری که برای نگارش متون دینی در کتب آموزشی مدارس طی می شود، از طریق همین کارشناسان است و طلابی که در این زمینه مشغول به فعالیت بوده و یا علاقمند به این حوزه هستند، می توانند با حضور در این نشست، دغدغه ها و مطالب خود را بیان کنند.

گفتنی است، نشست نویسندگان و ناشران کتاب دینی کودک و نوجوان با کارشناسان وزارت آموزش و پرورش، ساعت 9 تا 12 روز یکشنبه 17 بهمن ماه 1395 در سالن اجتماعات مجتمع ناشران برگزار می شود.

keyboard_arrow_up