موکبی متفاوت، با فعالیت مبلغان عرصه کودک و نوجوان

.

.

.

.

.

یحیی علوی­فرد، مبلغ دینی و شاعر حوزوی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، به تبیین طرح برپایی غرفه­هایی ویژه کودک و نوجوان در مسیر پیاده­روی اربعین امسال پرداخت و اظهار داشت: این طرح به همت مرکز تربیت مربی کودک و نوجوان برگزار شد که در آن تعدادی از مربیان متخصص در زمینه کودک و نوجوان برای مستقر شدن در موکب­های موجود در مسیر نجف به کربلا اعزام شدند.

 وی افزود: هر یک از طلاب اعزامی به یکی از زبان­های رایج دنیا از جمله انگلیسی، عربی، فرانسوی تسلط داشتند و با توجه به نیاز مخاطبان و مراجعه­ کنندگان به غرفه­ها، برنامه­هایی را اجرا می‌کردند، اما اکثر افراد مراجعه ‌کننده، ایرانی، عراقی، لبنانی و بحرینی بودند؛ به گفته ساکنان منطقه و بازدیدکنندگان، این طرح کاری نو و جدید بود و استقبال خوبی از این طرح صورت گرفت.

 علوی­فرد به اهداف طرح برپایی غرفه­هایی ویژه کودک و نوجوان در پیاده­روی اربعین امسال اشاره و تصریح کرد: با توجه به اینکه در ایام اربعین موکب‌هایی در مسیر نجف به کربلا برای پذیرایی و خدمت‌رسانی به زائران برپا می‌شود، اما غرفه‌هایی که برای کودکان وجود نداشت و این طرح نادیده گرفته‌شده بود و ضمن اینکه کودکان بخش قابل توجهی از این زائران را تشکیل می­دهند، امسال این طرح برگزار شد که هنوز جای کار دارد.

 وی با اشاره به تعداد مبلغان اعزام شده در این طرح گفت: تعداد مربیان و طلاب اعزامی حدود 20 نفر بودند که با توجه به استقبال زائران نمی­توانستند پاسخگویی این تعداد مراجعه ­کننده باشند؛ این مبلغان در موکب­های مختلف بین مسیر نجف به کربلا، باب البغداد، کربلا، باب القبله مستقر بودند.

 این مبلغ دینی به استقبال زائران از این طرح و غرفه تأکید کرد و یادآور شد: زائران و مراجعه ­کنندگان، این طرح را کار بزرگی می­دانستند و می­گفتند در مقایسه با سایر کارهای فرهنگی که در این مسیر صورت می­گیرد، برتری دارد و برای افراد جالب بود که شما ایرانی­ها چقدر خوب در زمینه کودک و نوجوان به صورت حرفه­ای عمل می­کنید.

 علوی­فرد درباره برخی از فعالیت­های که در این طرح انجام می­شد، اشاره کرد و اظهار داشت: برگزاری مسابقه نقاشی، شعرخوانی، اهدای جوایز از جمله برنامه­های این طرح به شمار می­رفت.

خبرگزاری رسا

 

keyboard_arrow_up