مراسم افتتاحیه نمایشگاه و فروشگاه انجمن ناشران کودک و نوجوان استان قم

.

.

.

.

.

.در این مراسم که گروهی از ناشران و تولید کنندگان کتاب کودک حضور داشتند آقای سبحانی نسب رئیس انجمن درباره فعالیتهای انجمن و اهداف آن مطالبی ایراد کرد .

ایشان به اهمیت کار کودک و ضرورت پاسخگویی به سوالات و شبهات کودکان پرداخت.
وی سنین کودکی را پایه شخصیت انسان برشمرد و گفت: کودکان بسیار باورپذیرند و از حافظه ای قوی برخوردارند .

ایشان با اشاره به جایگاه قم گفت: وجود طلاب خارجی و زائران بسیار در این شهر می تواند به معرفی و عرضه کتاب کودک دینی در سراسر جهان کمک کند، همچنین طلاب خارجی می توانند کتابهای کودک را به زبانها دیگر ترجمه کنند.

آقای سبحانی نسب اظهار داشت متاسفانه در کار کودک کاستی هایی نیز دیده می شود و گاهی بعضی افراد، کار کودک را بی اهمیت می دانند.
وی در ادامه گزارشی از فعالیتهای انجمن را ارائه داد و گفت: در نمایشگاه انجمن نزدیک به دو هزار عنوان کتاب کودک گردآوری شده که می تواند برای تولید کنندگان کتاب کودک الهام بخش باشد و ایجاد انگیز کند.

رئیس انجمن ناشران کودک و نوجوان استان قم گفت: نشر قم نیازمند جای بزرگی برای ارائه کتاب کودک است که تمام کتاب های کودک دینی در آنجا گردآوری شود.
ایشان همکاری و همایت مسئولین را نیز در این امر ضروری دانست.
پس از آن آقای دانشی مدیر کل ارشاد سخنانی را ایراد کرد، ایشان با اشاره به وضعیت اقتصادی موجود و آمارهای نگران کننده در امر کتابخوانی گفت: فرهنگ سازی و جریان سازی در مورد کتابخوانی باید از سنین کودکی آغاز گردد.

وی وجود این انجمن را بسیار با اهمیت دانست و گفت: امیدواریم در آینده شاهد رشد و شکوفایی کتاب کودک دینی باشیم .

سخنرانی حجت الاسلام دانشی مدیر کل ارشاد استان قم در مراسم افتتاحیه فروشگاه انجمن ناشران کودک و نوجوان استان قم

keyboard_arrow_up