.

.

.

.

.

شاید شما هم از جمله کاربرانی باشید که به تازگی تصمیم گرفته اید تا به صورت حرفه ای با مجموعه آفیس کار کنید. اولین و مهم ترین مطلبی که باید بیاموزید تایپ سریع ده انگشتی، بدون نگاه کردن به کیبورد می باشد که ما در این مطلب آموزشی به صورت مفصل به آن خواهیم پرداخت.

.

.

.

.

.

برای آزمون تایپ خود میتوانید از این سایت استفاده کنید. این سایت به صورت آنلاین از شما تست سرعت تایپ میگیرد. مشوق خوبی است که سرعت خود را قدری بالا ببریم. این سایت با دادن یک دسته بندی کامل از کلمات پرکاربرد در مدت ۶۰ ثانیه، سرعت تایپ شما را اندازه گرفته و تعداد کاراکتر ، کلمه و غلط های تاپیپ شده توسط شما را نشان می دهد.  یک تایپیست حرفه ای تا ۱۸۰ حرف در دقیقه  یک تایپیست معمولی تا ۱۰۰ حرف تایپ می کند.

 امروز در ادامه آموزش های نرم افزار آفیس، شامل  آموزش های ورد، آموزش اکسل و آموزش پاورپوینت، و همچنین آموزش وبلاگ نویسی، تصمیم داریم سایتی را به شما معرفی کنیم که به کمک آن می توانید سرعت تایپ خود را تست کنید.
 این سایت با دادن یک دسته بندی از کلمات پرکاربرد در مدت ۶۰ ثانیه، سرعت تایپ شما را اندازه گرفته و تعداد کاراکتر ، کلمه و غلط های تاپیپ شده توسط شما را نشان می دهد.
همچنین به شما موقعیت نسبی و یک رتبه در بین کاربران سایت خود را ارائه خواهد داد.

.

.

.

.

.

.

برنامه های زیادی برای تبدیل زرنگار به ورد وجود دارد که ساده ترین و در دسترس ترین نرم افزار نور است. فایل زیر را دانلود کنید و فایل خود را به زرنگار تبدیل کنید یا از زرنگار به ورد تبدیل نمایید.

شما میتوانید ابتدا فایل را با نورنگار بخوانید سپس فایل را  ضبط با نام کنید، و فرمت فایل خود را به زرنگار تغییر دهید و آنرا ضبط نمایید.

روش دیگر استفاده از فایل تبدیل کننده است. این فایلها را از اینجا دریافت کنید. convert

.

.

.

.

.

به نام خدا

با آنکه سالها از آخرین نسخه زرنگار میگذرد و هنوز چیزهای زیادی است که میتوان به زرنگار افزود و صاحبان سرمایه دارش از آن عبور کرده اند و دیگر به آن نمیپردازند اما با تلاشی نه چندان سخت گامی دیگر برای حفظ آن برداشته اند و با برخی اصلاحات زرنگار را برای استفاده بهتر در داس باکس آماده ساخته اند. برای استفاده این برنامه در ویندوز ۷ باید ابتدا برنامه داس باکس را دانلود کنید و سپس مراحل زیر را پیگیری کنید تا برنامه قابل استفاده شود.

داس باکس (DOSBOX) یه شبیه ساز محیط داس مخصوص برنامه های قدیمی و بازی های قدیمی جهت اجرا روی سیستم های جدید است. کار با این برنامه زیاد سخت نیست. چند خط در محیطی مانند خط فرمان داس باید بنویسید تا برنامه آماده استفاده شود. البته خود برنامه به شما این قابلیت را میدهد که با نوشتن آن چند خط در تنظیمات برنامه برای همیشه با یک کلید برنامه مخصوص شما اجرا شود.

۱. برنامه داس باکس را مثل همه برنامه های معمولی ابتدا دانلود کرده سپس نصب کنید.

۲ . سپس برنامه داس باکس رو اجرا کنید. پس از اجرا با صفحه ای مانند صفحه داس رو به رو میشوید .

۳ . برنامه داس باکس هیچ آدرسی را نمیشناسد؛ لذا باید هر آدرسی را که میخواهید به آن بشناسانید. مثلا اگر برنامه زرنگار در درایو D میباشد برای شناساندن درایو D به برنامه داس باکس شما باید در خط فرمان برنامه داس باکس دستور زیر رو تایپ  کنید:

mount d d:/سپس دکمه اینتر رو بزنید

۴. این خط یعنی حرف D را برای درایو D اختصاص دادم. از این پس برنامه وقتی زده شود D: میفهمد که باید برود در درایو دی. از آن به بعد همه اطلاعات درایو دی را خواهد شناخت. گاهی فقط یک شاخه را به برنامه میشناسانند که برای برخی برنامه ها کافی است.

توجه داشته باشید در برنامه زرنگار اگر شما تنها شاخه زرنگار را برنامه بشناسانید باید فایل zarnegar.cfg برنامه را هم تغییر دهید و آدرس داخل آن را اصلاح نمایید. برای آنکه نیاز به آن نداشته باشید کل درایویی که برنامه زرنگار داخل آن است را به داس باکس معرفی کنید.

۵ . شما هم اکنون محیط داس را در اختیار دارید و میتوانید داخل شاخه زرنگار شده و برنامه زرنگار را اجرا کنید. برای اجرای برنامه دستورات زیر را تایپ میکنید.

 

d:
cd zar76
zarnegar.com

۶. برای خارج شدن پس از بیرون آمدن از محیط زرنگار کلمه EXIT را تایپ کرده و اینتر بزنید و از محیط داس باکس خارج شوید.

توجه :

اول آنکه وقتی شما وارد برنامه داس باکس میشوید برنامه نام تمام فایلها را در حافظه میبرد و اگر چنانچه شما از بیرون از برنامه داس باکس(یعنی از محیط ویندوز) فایلی را در شاخه یا درایوی که به برنامه معرفی شده بریزید دیگر برنامه آن را نمیشناسد و برای شناختن آن باید دوباره از برنامه خارج شده و برای بار دوم داخل شوید.

دوم آنکه برای آنکه همواره با زدن آیکن برنامه داس باکس مستقیم به محیط زرنگار بروید این چند خط را در برنامه ادیت داس باکس وارد کنید. برنامه Edit Configuration در شاخه Configuration قرار دارد که پس از نصب داس باکس در شاخه داس باکس ایجاد میشود.


mount d d:/
d:
cd zar76
zarnegar.com
exit

با زدن آیکن داس باکس برنامه به صورت اتوماتیک وارد زرنگار شده و پس از خروج از زرنگار از برنامه داس باکس خارج میشود
هنوز هم میتوان با برنامه زرنگار کارهای قوی برای نشر فارسی ارائه داد. و ای کاش دوستان ایرانی ما تلاشی برای زنده نگه داشتن این برنامه با امکاناتی بیشتر مینمودند.

برای دانلود فایل داس باکس کلیک کنید